购买 2N5061-PBFREE | 2N5061-PBFREE数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
2N5061-PBFREE
2N5061-PBFREE
2N5061-PBFREE
仅供参考
零件编号 2N5061-PBFREE
制造商 Central Semiconductor Corp
描述 SCR 60V 800MA TO92
数据表
封装 -
ECAD
库存 501 piece(s)
送货服务
2N5061-PBFREE参数
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态60 V
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)800 mV
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)200 µA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.7 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)-
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)800 mA
电流 - 保持(Ih)(最大)5 mA
当前 - 关闭状态(最大)1 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)-
SCR类型Sensitive Gate
工作温度-40°C ~ 125°C
安装类型Through Hole
包/箱TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
供应商设备包TO-92-3
2N5061-PBFREE Packaging
Insepction
2N5061-PBFREE FAQ
  • 1. How to order 2N5061-PBFREE on Heisener?
  • 3. Are the 2N5061-PBFREE price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of 2N5061-PBFREE?
2N5061-PBFREE 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。